Our Ability Jobs

Job Information

Cargill Specjalista ds. BHP in Słupca, Poland

Chcesz budować lepszą, bardziej zrównoważoną przyszłość i rozwijać karierę? Dołącz do globalnego zespołu firmy Cargill liczącego 155 000 pracowników z zaangażowaniem stosujących bezpieczne, odpowiedzialne i zrównoważone sposoby żywienia świata. Jest to stanowisko w biznesie Salt and Protein firmy Cargill, którego rolą jest dostarczanie zdrowych produktów spożywczych wysokiej jakości szerokiemu gronu klientów, od firm gastronomicznych przez sklepy spożywcze, po producentów i eksporterów.

Opis stanowiska

Specjalista ds. BHP będzie wykorzystywał swoją wiedzę i doświadczenie aby zapewnić poprawne działanie zakładu w obszarze bezpieczeństwa, zdrowia i środowiska. Poszukujemy eksperta specjalisty, który będzie pomagał w opracowywaniu, wdrażaniu i utrzymywaniu procesów i programów zgodnych z przepisami i wymogami krajowymi i lokalnymi. Pracownik będzie monitorować i obsługiwać procesy w obszarach, w których może dojść do poważnych urazów i wypadków śmiertelnych, potencjalnych poważnych zdarzeń środowiskowych lub miejsc o niskim lub wysokim stopniu zagrożenia.

Oczekujemy, że będziesz pracować w naszych zakładach mięsnych Konspol Holding w Słupcy.

​​​​​​Zakres obowiązków

  • Wdrażanie i obsługa procesów i systemów identyfikacji zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa środowiskowego oraz zarządzania ryzykiem.

  • Tworzenie skutecznego planu reagowania w sytuacjach awaryjnych, szkolenie pracowników oraz zatwierdzanie planu działania w sytuacjach awaryjnych.

  • Udział w dochodzeniach dotyczących incydentów w oparciu o klasyfikację incydentów we współpracy ze specjalistami wewnętrznymi i zewnętrznymi lub organami regulacyjnymi w celu zidentyfikowania pierwotnej przyczyny i pomocy w zapobieganiu ponownemu wystąpieniu.

  • Wdrażanie i realizacja kontroli i programów oraz zapewnienie, że działają one zgodnie z planem.

  • Przygotowywanie się do audytów, inspekcji, wizyt klientów, identyfikowanie danych i raportów potrzebnych do monitorowania wydajności i zgodności z wyznaczonymi celami.

  • Wspieranie i tworzenie odpowiednich szkoleń dla pracowników, zgodnie z globalnymi i regionalnymi wymogami, określanie potrzeb szkoleniowych, dostosowywanie programu szkoleń do specyfiki danego zakładu.

  • Zrozumienie ryzyka związanego z wykonawcami i zewnętrznymi dostawcami usług, wdrożenie, monitorowanie i ocena zatwierdzonych procesów kontroli ryzyka środowiskowego zdrowia i bezpieczeństwa z wykonawcami.

  • Rozwiązywanie bieżących problemów w podległym obszarze, wsparcie przełożonego w rozwiązywaniu bardziej złożonych problemów.

  • Inne obowiązki wynikające z zajmowanego samodzielnego stanowiska oraz rozporządzenia w sprawie służby bhp.

Kwalifikacje

Minimalne oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe w obszarze BHP oraz doświadczenie na danym stanowisku

  • Dogłębna znajomość przepisów prawnych i procesów biznesowych w zakresie systemów ochrony zdrowia i bezpieczeństwa w środowisku, ekologii i ochrony środowiska, bezpieczeństwa przemysłowego.

Preferowane oczekiwania:

  • Znajomość międzynarodowych instrumentów mających na celu zmniejszenie liczby wypadków (zdarzenia potencjalnie wypadkowe, obserwacja, ocena ryzyka).

  • Umiejętność komunikowania się i współpracy z różnymi działami w dużej organizacji.

  • Doświadczenie w zakresie systemów zarządzania zdrowiem i bezpieczeństwem.

  • Doświadczenie w organizowaniu systemu zarządzania bezpieczeństwem dla specjalistów z organizacji zamawiających.

  • Płynna znajomość j. polskiego oraz komunikatywna j. angielskiego

  • Doświadczenie w międzynarodowym środowisku, doświadczenie w branży spożywczej lub mięsnej będzie dodatkowym atutem

Benefity:

  • Ubezpieczenie na życie

  • Prywatna opieka medyczna

Nasza Oferta

Zapewniamy dynamiczną pracę w stymulującym, międzynarodowym środowisku, które pozwoli Ci rozwinąć Twoje umiejętności i ukierunkować Twoje talenty. Oferujemy również konkurencyjne wynagrodzenie i benefity w połączeniu z wyjątkowymi możliwościami rozwoju kariery w jednej z największych i najbardziej solidnych firm prywatnych na świecie.

Jesteś zainteresowany? Prześlij nam swoje CV już dziś:

Śledź nas na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/cargill

Equal Opportunity Employer, including Disability/Vet.

At Cargill, everyone matters and everyone counts. Cargill is committed to creating and sustaining an inclusive and diverse work environment where all employees are treated with dignity and respect. As such and in alignment with our Guiding Principles, Cargill's long-standing equal employment opportunity policy prohibits discrimination and harassment against any employee or applicant based on race, ethnicity, color, religion, national origin, ancestry, sex, gender, gender identity, gender expression, sexual orientation, age, disability, pregnancy, genetic information, marital status, family status, citizenship status, veteran status, military status, union affiliation, or any other status protected by law.

Cargill also complies with all applicable national and local laws and regulations pertaining to non-discrimination and employment.

Notice to Recruiters and Staffing Agencies: Cargill, Inc. and subsidiaries (“Cargill”) have an internal recruiting department. Please review this notice.

US Employment Resources: Equal Opportunity Employer, including Disability/Vet.

DirectEmployers